Często zadawane pytania

FAQ gry w paintball

Jakie warunki fizyczne gracza są wymagane w grze?
W zasadzie nie ma tu żadnych konkretnych wymagań. W czasie gry dużo się chodzi, biega, skrada, czasami czołga, kuca, klęczy dlatego dobrze mieć choć trochę kondycji i ogólnej sprawności fizycznej. Najważniejszymi cechami dobrego paintballisty są: doświadczenie, refleks i zimna krew.

Czy łatwo zmyć farbę?
Farba wewnątrz kulki to barwnik spożywczy. W czasie gry wystarczy zetrzeć szmatką lub trawą, po grze wystarczy spłukać wodą aby nie pozostawić śladu.

Gdzie wykorzystujemy grę paintball?

  • imprezy integracyjne, rekreacyjne, szkolenia,
  • organizacja czasu wolnego,
  • niekonwencjonalne zajęcia rekreacyjne. wykorzystujemy przy tym walory krajobrazowe otoczenia, sprzęt sportowy (pontony, liny, etc.),
  • zajęcia outdoor – warsztaty budowy zespołu z elementami pracy na zewnątrz,
  • szkolenia z zakresu komunikacji, procesu twórczego rozwiązywania konfliktów,
  • umiejętności kreatywnego myślenia, praca w grupie, zespole,
  • odporność na stres.

Czy to jest bezpieczne?
Statystyki ubezpieczeń pokazują, że paintball jest bezpieczniejszy niż golf. jogging, tenis pływanie, i wic! innych sportów. W przeciwieństwie do innych rodzajów broni pneumatycznej markery painballowe miotają lekkimi kulkami (kilka gram każda) składającymi się z cienkiej warstwom tworzywa sztucznego (rozpuszczalnego i w pełni ekologicznego) wypełnionymi żelatynowym barwnikiem.. Paintball to sport i jak w każdym sporcie (piłka noża: koszykówka itd.) nie przestrzeganie pewnych podstawowych zasad bezpieczeństwa może narazić nas na kontuzję.
Od 9 lat organizujemy rozgrywki paintball na terenach leśnych, zurbanizowanych, jak i w wersji sportowej. Wraz z Kansus Paintball zajmujemy się organizacją imprez o charakterze sportowym. Decyzją Polskiej Ligi Paintballowej zostaliśmy wyróżnieni za najlepiej zorganizowany turniej PLP w roku 2004.